הרשמה   | כניסה
חדשות ומבזקים

אסף מכון לשמיעה ודיבור

Widex - Mind 440

סדרת mind440 מציעה מכשירי שמיעה דיגיטליים מתקדמים ביותר המבוססים על פלטפורמת DUAL ISP. פלטפורמת DUAL ISP מאפשרת מימוש של מנגנונים המשפרים באופן משמעותי את איכותו של הצליל המופק, גם כאשר מדובר בצלילים החזקים בהרבה מעוצמת דיבור רגילה. ה-mind440 כולל גם את כל התהליכים המתקדמים הקיימים במכשיר ה-Inteo.

המרכיבים שהם בלעדיים לסדרה זו:
 • המשלב הדינמי (Dynamic Integrator) – הלב של מכשיר ה-mind440. המשלב הדינמי מתאם בין שתי שכבות ה- DUAL ISP, אוגר את המידע אודות נתוני המשתמש והעדפותיו, מזרים מידע בין התהליכים השונים, ומשמש כמרכז בו מתקבלות כל ההחלטות לגבי אופן פעולת המכשיר.

 • TruSound – המנגנון האחראי לשיפור איכות הצליל המופק ע"י מכשירי ה- mind440. מאז ומתמיד היוותה איכות גבוהה של צליל את "כרטיס הביקור" של חברת וידקס. ה-mind440 קובע סטנדרטים חדשים של איכות צליל בכל דגמי הסדרה, כאשר גם צלילים חזקים במיוחד מועברים לאוזנו של המשתמש בצורה נקייה וללא עיוותים. למודל mind440m, מכשיר זעיר מאחורי האוזן, מרכיב נוסף של ה-TruSound: רמקול מיוחד המפיק צלילים באיכות גבוהה (High Fidelity). ייחודו של רמקול זה בכך שהוא מטפל באופן נפרד בצלילים בעלי תדר נמוך ובצלילים בעלי תדר גבוה. העיבוד הספציפי של הצלילים משפר את איכות הצליל המופק ומאפשר הרחבה של תחום הצלילים המוגבר עד מעבר ל- 10000 הרץ.

 • תכניות ZEN – תכניות המשמיעות צלילים ומנגינות הרמוניות הערבות במיוחד לאוזן ומותאמות להעדפות המשתמש. המוסיקה מיוצרת על ידי מכשיר השמיעה עצמו תוך שימוש בטכנולוגיה פרקטלית (fractal), המאפשרת יצירה של מנגינות אשר שומרות על דפוס קבוע, אך לעולם אינן חוזרות על עצמן. מבנה מיוחד זה של מוסיקה הוכח כמסייע בהרגעה ובחידוד הריכוז.

 • SmartSpeak – מימשק הפעלה המדווח על מעבר בין תכניות שונות המוגדרות במכשיר, או מתריע על קיצה הקרב של הסוללה באמצעות קול של גבר או אישה. מכשיר ה-mind440 יכול "לדבר" ב-22 שפות שונות (כולל עברית) והוא מווסת את עוצמת ההשמעה של ההודעות בהתאם לעוצמת הרעש הסביבתי.

 • In-situ RECD – מנגנון המאפשר מדידה פשוטה ומדוייקת של ההבדלים בין האוזן של המשתמש לבין אוזן ממוצעת. שילוב של מידע המתקבל ממדידה כזאת בחישוב נוסחת ההגברה של המכשיר מאפשר התאמה טובה ומדוייקת יותר של מכשיר השמיעה, במיוחד כאשר מדובר בילדים או במבוגרים בעלי תעלת אוזן חריגה.

 • מגוון תכניות רחב – אפשרות הגדרה של עד חמש תוכניות אקוסטיות שונות, ועוד שתי תכניות המבוססות על "מצב T" – קליטת השראה אלקטרומגנטית – להנגשת אביזרי עזר לשמיעה והאזנה בטלפון.
מרכיבים נוספים לסדרה זו (משותפים גם לסדרת מכשירי ה-Inteo):
 • ניתוח צליל באיכות גבוהה (High definition sound analysis) רף חדש בתחום ניתוח הצלילים. ניתוח הצלילים במכשיר ה-mind440 מפענח את הצלילים והקולות עד לפרטים העדינים ביותר, וממיין בעזרתם את הסביבות בהם המשתמש במכשיר מצוי. מידע זה משמש בסיס למערכת עיבוד הצליל של מכשיר ה-mind440. ניתוח הצלילים באיכות גבוהה יוצר תמונה רב-ממדית ומפורטת של סביבת ההאזנה של המשתמש. ניתוח הצליל כולל "יומן צלילים" (Sound diary) המאבחן ומאחסן בזיכרון את התכונות האקוסטיות של מצבי ההאזנה בהם נתון המשתמש, והכולל את שכיחות הימצאותו במצבים השונים. בנוסף, הקלינאי משתמש במידע זה על מנת לכוון את מכשיר ה-mind440 כך שיתאים לצרכים המיוחדים של המשתמש.

 • עיבוד צלילים בדייקנות גבוהה (High definition sound processing) – עיבוד צלילים בדייקנות גבוהה היא מערכת עיבוד צלילים מתקדמת ביותר. המערכת כוללת חמש תכונות עיבוד עיקריות:

  1. מיקום באיכות גבוהה (High definition Locator) – מערכת מיקרופונים אדפטיבית ב-15 ערוצים. המערכת מאבחנת את הצלילים המגיעים למכשיר ב-15 ערוצים ויוצרת בכל ערוץ אלומת קליטה המחלישה את מקורות הרעש ומתמקדת במקור הדיבור בערוץ הנתון. התוצאה היא הבנת דיבור טובה יותר גם בסביבות רועשות.

  2. ביטול פידבק אקטיבי רב-כיווני (Multi-directional active feedback canceling) – במכשיר ה-Inteo חברת וידקס השיקה את מבטל הפידבק המשולב הראשון המשלב בצורה חכמה את המידע על התכונות האקוסטיות של מכשיר השמיעה עם הרגישות הכיוונית עבור כל אחד מ-15 ערוצי התדירות. השילוב של מערכת זו עם מערכת המיקום באיכות גבוהה נותן מכשיר שמיעה יציב מאוד מבחינה אקוסטית. מערכת ביטול פידבק רב-כיווני קיימת גם במכשיר ה-mind440.

  3. הדגשת דיבור – מערכת משוכללת זו שיצאה לראשונה עם מכשיר ה-Inteo מגדירה סטנדרטים חדשים למדגישי דיבור דינמיים. זהו מדגיש הדיבור הראשון בעולם המשתמש בתיאורית האופטימיזציה של הבנת הדיבור, כפי שמתבטא באינדקס להבנת הדיבור הנקרא Speech Intelligibility Index או בקיצור SII. ב"הדגשת הדיבור" משתמשים במידע על ליקוי השמיעה של המשתמש, יחד עם מידע על ספקטרום הדיבור ומקורות הרעש המפריעים. בהדגשת דיבור קיים ניצול של מידע זה על מנת להשיג את אינדקס הבנת הדיבור הגבוה ביותר שניתן להשיג בתנאי האזנה נתונים.

  4. הרחבת תחום השמיעה – תכונה ייחודית זו מאפשרת למשתמש לשמוע צלילים בתחום של התדרים הגבוהים במקרים בהם לא נותרו שרידי שמיעה בתדרים אלו. חברת וידקס פיתחה שיטה חדשה בה מוסטים הצלילים הגבוהים אל תחום תדרים נמוך יותר בהם שמיעתם אפשרית.

  5. 15 channel Enhanced Dynamic Range Compression– שיטת דחיסה מתקדמת של התחום הדינמי ב-15 ערוצים המצליחה לשמור על זהות בין תכונות הצלילים המקוריות לאלה המושמעות למשתמש במכשיר השמיעה. עיבוד הצליל בפרמטרים של דחיסה עובד באופן עצמאי לחלוטין בכל אחד מ-15 הערוצים של המכשיר. הדבר מאפשר דיוק מירבי בהתאמה וניצול התחום הדינמי בכל ערוץ במלואו.

  6. מיטוב מערכת באיכות גבוהה – מערכת ייחודית זאת מבטיחה פעולה אופטימלית עבור המשתמש בכל המצבים. המערכת כוללת ניטור אוטומטי של הפעולה המתואמת של המיקרופונים ושל צריכת הזרם של המכשיר.
סדרת ה-mind440 מושתתת על 15 ערוצי תדר.

 |  ראשי |  אודות  |  אמנת שירות  |  שעות פעילות  |  קביעת תורים  |  הסדרי קופות חולים  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
אסף מכון לשמיעה ודיבור-מכשירי שמיעה, בדיקות שמיעה- www.masaf.co.il © כל הזכויות שמורות
חדש בדיקות שמיעה והתאמת מכשירי שמיעה בבית הלקוח כתובתינו: מרכז רפואי אסף, רח' מנחם אוסישקין 9 עפולה טלפון: 04-6594677 פקס: 04-6595691 סניף נצרת: ציפורן 5 טלפון: 04-6456473
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל