הרשמה   | כניסה
חדשות ומבזקים

אסף מכון לשמיעה ודיבור

Inteo

ה-Inteo הינו אחד ממכשירי העל של חברת וידקס המבוסס על פלטפורמת העיבוד המשולב (ISP). היסודות העיקריים במכשיר ה-Inteo הם:

 • המשלב הדינמי (Dynamic Integrator) – הלב של מכשיר ה-Inteo. הדרישות וההעדפות האישיות של המשתמש מאוחסנות ומשולבות יחד עם נתוני הסביבה בלב מכשיר ה-Inteo ומשמשות כבסיס לכל ההחלטות במכשיר. למשלב הדינמי מטרה אחת: ליצור צלילים וקולות המותאמים בדיוק לדרישות המשתמש ולמצבים והסביבות בהם הוא נמצא.

 • ניתוח צליל באיכות גבוהה (High definition sound analysis) רף חדש בתחום ניתוח הצלילים. ניתוח הצלילים במכשיר ה-Inteo מפענח את הצלילים והקולות עד לפרטים העדינים ביותר, וממיין בעזרתם את הסביבות בהם המשתמש במכשיר מצוי. מידע זה משמש בסיס למערכת עיבוד הצליל של מכשיר ה-Inteo. ניתוח הצלילים באיכות גבוהה יוצר תמונה רב-ממדית ומפורטת של סביבת ההאזנה של המשתמש. ניתוח הצליל כולל "יומן צלילים" (Sound diary) המאבחן ומאחסן בזיכרון את התכונות האקוסטיות של מצבי ההאזנה בהם נתון המשתמש, והכולל את שכיחות הימצאותו במצבים השונים. בנוסף, הקלינאי משתמש במידע זה על מנת לכוון את מכשיר ה-Inteo כך שיתאים לצרכים המיוחדים של המשתמש.

 • עיבוד צלילים בדייקנות גבוהה (High definition sound processing) – עיבוד צלילים בדייקנות גבוהה היא מערכת עיבוד צלילים מתקדמת ביותר. המערכת כוללת חמש תכונות עיבוד עיקריות:

  1. מיקום באיכות גבוהה (High definition Locator) – מערכת מיקרופונים אדפטיבית ב-15 ערוצים. המערכת מאבחנת את הצלילים המגיעים למכשיר ב-15 ערוצים ויוצרת בכל ערוץ אלומת קליטה המחלישה את מקורות הרעש ומתמקדת במקור הדיבור בערוץ הנתון. התוצאה היא הבנת דיבור טובה יותר גם בסביבות רועשות.

  2. ביטול פידבק אקטיבי רב-כיווני (Multi-directional active feedback canceling) – במכשיר ה-Inteo חברת וידקס השיקה את מבטל הפידבק המשולב הראשון המשלב בצורה חכמה את המידע על התכונות האקוסטיות של מכשיר השמיעה עם הרגישות הכיוונית עבור כל אחד מ-15 ערוצי התדירות. השילוב של מערכת זו עם מערכת המיקום באיכות גבוהה נותן מכשיר שמיעה יציב מאוד מבחינה אקוסטית.

  3. הדגשת דיבור – מערכת משוכללת זו שיצאה לראשונה עם מכשיר ה-Inteo מגדירה סטנדרטים חדשים למדגישי דיבור דינמיים. זהו מדגיש הדיבור הראשון בעולם המשתמש בתיאורית האופטימיזציה של הבנת הדיבור, כפי שמתבטא באינדקס להבנת הדיבור הנקרא Speech Intelligibility Index או בקיצור SII. ב"הדגשת הדיבור" משתמשים במידע על ליקוי השמיעה של המשתמש, יחד עם מידע על ספקטרום הדיבור ומקורות הרעש המפריעים. בהדגשת דיבור קיים ניצול של מידע זה על מנת להשיג את אינדקס הבנת הדיבור הגבוה ביותר שניתן להשיג בתנאי האזנה נתונים.

  4. הרחבת תחום השמיעה – תכונה ייחודית זו של מכשיר ה-Inteo מאפשרת למשתמש לשמוע צלילים בתחום של התדרים הגבוהים במקרים בהם לא נותרו שרידי שמיעה בתדרים אלו. חברת וידקס פיתחה שיטה חדשה אשר בה מוסטים הצלילים הגבוהים לתחום צלילים בעלי תדר נמוך יותר אותם המשתמש יכול לשמוע.

  5. 15 channel Enhanced Dynamic Range Compression– שיטת דחיסה מתקדמת בתחום דינמי ב-15 ערוצים המצליחה לשמור על זהות בין תכונות הצלילים המקוריות לאלה המושמעות למשתמש במכשיר ה-Inteo. עיבוד הצליל בפרמטרים של דחיסה עובד באופן עצמאי לחלוטין בכל אחד מ-15 הערוצים של המכשיר. הדבר מאפשר דיוק מירבי בהתאמה וניצול התחום הדינמי בכל ערוץ במלואו.

  6. מיטוב מערכת באיכות גבוהה – מערכת ייחודית זאת מבטיחה פעולה אופטימלית עבור המשתמש בכל המצבים. המערכת כוללת ניטור אוטומטי של הפעולה המתואמת של המיקרופונים ושל צריכת הזרם של המכשיר.

  7. שלט רחוק – תכונה ייחודית נוספת למכשירי ה-Inteo היא האפשרות להשתמש בשלט-רחוק על מנת לשלוט בפעולת המכשיר. אפשרות זו קיימת גם במכשירים הזעירים ביותר מסוג CIC!

סדרת ה-Inteo מושתתת על 15 ערוצי תדר.

 |  ראשי |  אודות  |  אמנת שירות  |  שעות פעילות  |  קביעת תורים  |  הסדרי קופות חולים  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
אסף מכון לשמיעה ודיבור-מכשירי שמיעה, בדיקות שמיעה- www.masaf.co.il © כל הזכויות שמורות
חדש בדיקות שמיעה והתאמת מכשירי שמיעה בבית הלקוח כתובתינו: מרכז רפואי אסף, רח' מנחם אוסישקין 9 עפולה טלפון: 04-6594677 פקס: 04-6595691 סניף נצרת: ציפורן 5 טלפון: 04-6456473
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל